pierwsze miejsce
 wyróżnienia


Celem konkursu na wykonanie koncepcji budynku biurowo-handlowo-usługowego przy ulicy Puławskiej 2 w Warszawie było wyłonienie zgodnego z określonymi przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy warunkami zabudowy projektu cechującego się wybitnymi walorami przestrzennymi i funkcjonalnymi. Nowy budynek ma zastąpić popularny do niedawna wśród warszawiaków sklep samoobsługowy Supersam, który rozebrany został ze względu na bardzo zły stan techniczny i ryzyko zawalenia. Konkurs odbył się przy wsparciu i doradztwie Oddziału Warszawskiego SARP, który rekomendował jurorów z kolegium Sędziów SARP. Zapewniło to rękojmię profesjonalnej oceny prac przez architektów o niekwestionowanym autorytecie w środowisku.

Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Spółka Juvenes (odpowiada za przeprowadzenie inwestycji w systemie "Project manager"), Fundusz Inwestycyjny BBI Development S.A. (zapewnia kapitał na budowę) oraz Spółdzielnia Spożywców Supersam (właściciel terenu przy pl. Unii Lubelskiej).

Spółka Juvenes była organizatorem konkursu na opracowanie projektu koncepcyjnego budynku. Udział w konkursie wzięło 5 renomowanych polskich biur projektowych o znaczącym dorobku twórczym, do których wystosowano indywidualne zaproszenia.